Centra wiedzy o dostępności

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w III kw. br ogłosi konkurs  na realizację projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego Działanie 03.01: Dostępność Szkolnictwa Wyższego - Centra wiedzy o dostępności

Zgodnie z dokumentem pn. Szczegółowy Opis Priorytetów Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, obowiązującym od dnia 2024-05-15, celem szczegółowym Działania 03.01 jest: wspieranie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i szkolenia oraz możliwości ich ukończenia, w szczególności w odniesieniu do grup w niekorzystnej sytuacji, od wczesnej edukacji i opieki nad dzieckiem przez ogólne i zawodowe kształcenie i szkolenie, po szkolnictwo wyższe, a także kształcenie i uczenie się dorosłych, w tym ułatwianie mobilności edukacyjnej dla wszystkich i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

W ramach planowanego do ogłoszenia konkursu wsparcie skierowane będzie do podmiotów szkolnictwa wyższego i nauki działających w oparciu o przepisy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Założeniem naboru będzie wyłonienie do dofinansowania projektu obejmującego działania  związane/polegające na tworzeniu centrów wiedzy o dostępności.

Szczegóły dotyczące konkursu zostaną ogłoszone w III kwartale br. na stronie: gov.pl

Zapraszamy do śledzenia informacji a Zainteresowanych do kontaktu z Działem Projektów Uniwersytet Kazimierza Wielkiego: